Senate/Structure: Unterschied zwischen den Versionen
Aus AstorWiki
| Zeile 6: | Zeile 6: | ||
!Party | !Party | ||
!since | !since | ||
| − | !Term ( | + | !Term (consecutive) |
!next regular election | !next regular election | ||
|- | |- | ||
Version vom 1. August 2020, 16:28 Uhr
| State | Senator | Party | since | Term (consecutive) | next regular election | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Assentia | Cadence Jackson | Republican | August 1, 2020 | 1st | January 2021 | |
| Astoria | Clifford Burry | Democrat | February 1, 2020 | 2nd | January 2020 | |
| Freeland | vacant | August 1, 2020 | September 2020 | |||
| Laurentiana | Ulysses Knight | Republican | April 1, 2020 | 1st | September 2020 | |
| New Alcantara | Steve McQueen | Independent | December 17, 2019 | 2nd | November 2020 | |
| Serena | Tamara Arroyo | Independent | February 1, 2020 | 2nd | November 2020 |